Detaylar

Kategori Tarih - Araştırma
Yayıncı Timaş Yayınları
Liste Fiyatı 27.50
Format Kitap
Barkod 9786050816167
Yayın Tarihi 2019-10-28
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Valide Sultanlar ve Harem

Çeşitli yabancı gezginlerin, bir kısmı dilimize de çevrilmiş olan fantastik tasvirine inanılacak olursa, sarayın büyülü bir yer olmadığını hayal etmemek güçtür. Fakat sarayın asıl güzelliği içindeki düzende ve burada yaşayan güçlü kişilerin hizmetine bakacak olanların eğitiminde yatar.
Petis de la Croix

Onlar, yedi iklime hükmetmiş bir cihan imparatorluğu olan Osmanlı Devleti hükümdarlarının en değerli varlıkları, analarıydılar.

Onlar, padişah evinin en yetkili ismi; valide sultandılar!

Onlar, yaptırdıkları camii, medrese, hastane, külliye, han, hamam ve çeşme gibi hayır eserleriyle Osmanlı Coğrafyasına mühürlerini vurdular.

Onlar, milletin, dinin ve devletin bekâsı uğruna, ciğerpâreleri çocukları feda edilirken sabrın timsali oldular.

Onlar, Enderundaki devlet adamlarının eşlerini yetiştirmek suretiyle imparatorluğun her yerine İslâm ahlakının yayılmasını sağladılar.

Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Hayme Anadan Gülbahar Hatuna; Ayşe Hafsa Sultandan Hurrem Sultana; Safiye Sultandan Kösem Sultana; Bezmiâlem Valide Sultandan Fatma Gülistu Sultana kadar Osmanlı İmparatorluğuna her anlamda analık yapan tüm valide sultanların hayatını, dönemin padişahı oğullarıyla olan münasebetlerini, tüm insanlığa mâl olan hayır eserlerini ve vefatlarını, herkesin anlayabileceği roman tadındaki üslubuyla anlatıyor. Şimşirgil, Osmanlı Tarihinin en merak edilen ve hakkında en çok konuşulan konusu olan; yüzyıllar boyu birçok padişaha ev sahipliği yapmış ve onların tüm sırlarına şahitlik etmiş Haremin sessizliğini Valide Sultanlar ve Harem kitabıyla bozuyor.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ahmet Şimşirgil

Satış

% 20
indirim
22.00
Liste Fiyatı : 27.50
Kazancınız : 5.50

Stokta yok
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.