Detaylar

Kategori Tarih - Araştırma
Yayıncı Timaş Yayınları
Liste Fiyatı 35.00
Format Kitap
Barkod 9786050817782
Yayın Tarihi 2018-11-06
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 10.Baskı
Sayfa Sayısı 368
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 215

Kayı-VI; İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş

17. asrın son yirmi yılına girildiğinde Osmanlı Devleti gücünün ve kudretinin zirvesinde, dünya siyasetinde etkin bir şekilde hükmünü icra ediyordu. Dünyada yenemeyecekleri hiçbir devlet yoktu.

Yıllardır birçok tarihçi yetiştiren ve yaptığı televizyon programlarıyla tarihi yediden yetmişe herkese sevdiren Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, tamamen ilmî kaynaklardan beslenerek her yaştan tarih severin kolaylıkla okuyup anlayabileceği bir üslupla KAYI dizisini yazmış ve tarihimizi sıkıştığı bu alandan kurtarmıştır. Önyargısız ve objektif bir şekilde okuyucunun değerlendirmesine sunulan bu serinin hedefi; Osmanlı İmparatorluğunun kuruluşundan yıkılışına kadar siyasî, sosyal, iktisadî ve imarî tüm serüvenini ve Osmanlı padişahları hakkında bilinen gerçekleri akıcı, anlaşılır, merak uyandırıcı ve roman tadında bir üslupla yorumlamaktır.

Ahmet Şimşirgil, adaletiyle kalpleri kazanan; yiğitliği, cesareti ve mertliğiyle dosta güven, düşmana korku salan; üç çağa damgasını vurmuş, üç kıtaya yayılmış Devlet-i Aliyye-i Osmaniye'nin hikâyesine KAYI VI: İmparatorluğun Zirvesi ve Dönüş kitabıyla devam ediyor. Bu eserde, I. Mustafadan II. Osmana, IV. Muraddan IV. Mehmed Hana kadar birçok padişahın; Köprülü Mehmed Paşadan Köprülü Fazıl Ahmed Paşaya; Tarhuncu Ahmed Paşadan Merzifonlu Kara Mustafa Paşaya kadar birçok devlet adamının; Halime Valide Sultandan Mahfiruz Hatice Sultana, Hatice Turhan Sultandan Kösem Sultana kadar birçok valide sultanın nasıl yaşadıklarını, neler yaptıklarını, imparatorluğu idame ettirmek gayesiyle ne gibi siyasi yollar izlediklerini, imar faaliyetlerini ve şahsiyetlerini bulacaksınız.

Emeği Geçenler

Yazar   : Ahmet Şimşirgil

Satış

% 20
indirim
28.00
Liste Fiyatı : 35.00
Kazancınız : 7.00

Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim