Detaylar

Kategori Edebiyat - Roman
Yayıncı Timaş Yayınları
Liste Fiyatı 33.50
Format Kitap
Barkod 9786050822175
Yayın Tarihi 2019-06-24
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 6.Baskı
Sayfa Sayısı 384
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

İlk Diriliş Osmanlılar Geliyor

Osmanoğullarının doğduğu topraklardan, Söğüt'ten de öncesine, Süleyman Şah'ın kutlu göçüne gidiyoruz. Atasından devraldığı şanlı mirası, dünyaya meydan okuyacak bir medeniyet olması duasıyla Anadolu topraklarına eken Ertuğrul Gazi'nin hikâyesi bu. Kıtlıktan ve Moğol istilalarından kurtulmak için yola çıkılıyor önce. Fırat Nehri'nden, Karacahisar Kalesi'nden geçiliyor. Yunus Emre'den Hacı Bektaş Veli'ye, Ahmet Yesevi'den Şeyh Edebali'ye kadar devrin tüm âlimleri ziyaret ediliyor. Şehitler de veriliyor yolda, zaferler de kazanılıyor. Nihayet Söğüt'te bir devir kapanıp bir yenisi açılıyor.

Kalemiyle bu topraklar uğruna mücadele vermiş atalarımızın hislerine tercüman olan İsmail Bilgin, okuyucularını bu defa Osmanlı Devleti'nin kuruluşuna misafir ediyor. Diriliş/Osmanlılar Geliyor, asırlar boyu yaşayan bir medeniyet ağacının filizlendiği yılları, yolları, yerleri anlatan; her şeyin başladığı Kayı Boyu'nun hikâyesini dile getiren destansı bir tarihin romanı.

?İstedim ki, Kayı'nın göçünü bir tamam anlatayım. Ben söyledim yazdılar. Nasıl yazdılar bilmem. Amma sözlerim yazıya geçti. Okuyasınız, bilesiniz. Bilesiniz, öğrenesiniz. Öğrenip unutmayasınız. Ne ki asla unutturmayasınız. İmdi Allah diyerek söze başlayalım.

Emeği Geçenler

Yazar   : İsmail Bilgin

Satış

% 20
indirim
26.80
Liste Fiyatı : 33.50
Kazancınız : 6.70

Stokta var

Aynı Gün Kargo   
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %20 indirim