Detaylar

Kategori Edebiyat
Yayıncı Mundi
Liste Fiyatı 47.50
Format Kitap
Barkod 9786254435140
Yayın Tarihi 2021-03-23
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 392
Kapak Karton
Kağıt Kitap kağıdı
Boyut 135 X 210

Gençlik Hatası - Steve Jobs'ın "Öteki" Kızı Olmak

Bir çiftlikte doğan ve annesi Chrisann Brennan ile babası Steve Jobs'ın bir tarlada isim verdiği Lisa Brennan-Jobs, ilk gençlik adımlarını hızla değişime uğrayan Silikon Vadisi'nde atar. Hayatında nadiren yer alan babası onun için mitolojik bir karakter gibidir. İleriki yıllarda kızıyla daha fazla ilgilenmeye başlayan Steve Jobs, Lisa'yı malikâneler, lüks tatiller ve özel okullarla dolu bir dünyaya sürükleyecektir. Gösterdiği ilgiyle Lisa'nın başını döndürmesine rağmen mesafeli, eleştirel ve öngörülemez biridir. Lisedeyken annesiyle arası giderek bozulan Lisa babasının yanına taşınmaya karar verir ve her zaman hayallerini süsleyen babaya sonunda kavuşacağını umut eder.

Gençlik Hatası, Lisa Brennan-Jobs'ın sıra dışı ama kusurlu iki aile arasında mekik dokuyarak geçen çocukluğuna dair dokunaklı bir anlatı, Steve Jobs mitolojisi için de ciddi ve insani bir eleştiri.

Brennan-Jobs gerçekten yetenekli bir yazar... İç dünyasını öyle incelikle betimliyor ki böylesi bir kitabı başka kimsenin yazabilmesi mümkün değil. Etkileyici, edebî ve çarpıcı.
The New York Times Book Review

İfşa niteliğinde.
Entertainment Weekly

Hayranlık uyandırdığı kadar hayrete de düşürüyor... Ciddi bir edebî yeteneğin ürünü.
The New Yorker

Yürekleri sızlatan bir anı kitabı... Kabahatleri ve kusurlarıyla sahip olduğu babaya dair, zekice, düşünceli ve sevgi dolu bir portre.
The Seattle Times

Emeği Geçenler

Çevirmen   : Ayşe Başcı
Yazar   : Lisa Brennan-Jobs

Satış

47.50
Liste Fiyatı : 47.50
Kazancınız : 0.00

Stokta yok
Favorilere Ekle
Ürün Tükendi.